Sa. Jun 15th, 2024

Coinbase umożliwi amerykańskim klientom detalicznym pożyczanie kredytów fiatowych nawet na 30% ich udziałów w Bitcoinach jesienią, giełda w San Francisco ogłosiła w środę.

Coinbase jest jedną z największych i najbardziej regulowanych giełd kryptograficznych, aby dostać się do biznesu kredytowego, a giełda ustala konserwatywne parametry produktu, ograniczając linie kredytowe do 20.000 dolarów na klienta i oferując 8% oprocentowanie dla kredytów bitcoin-backed z warunkami, które są rok lub mniej.

Klienci nie będą jednak musieli wypełniać wniosku lub przechodzić przez kontrolę kredytową, a kredytobiorcy będą mogli otrzymać swoje kredyty w ciągu dwóch do trzech dni.

„Klienci mogą korzystać z kredytów bitcoin-backed na różne sposoby w zależności od swoich potrzeb finansowych, w tym na duże wydatki, takie jak naprawa domu lub samochodu, finansowanie dużych okazji, takich jak ślub, lub pomoc w zarządzaniu wyższego oprocentowania kredytów osobistych lub zadłużenia karty kredytowej,“ Max Branzburg, szef produktu w Coinbase, powiedział w oświadczeniu e-mail.

Produkt jest dostępny tylko w 17 stanach, ale Coinbase dąży do uzyskania licencji w innych stanach i krajach, aby móc rozszerzyć swoje usługi kredytowe, powiedział. Lista oczekujących otwarta w środę po południu, w tym tagline:

„Czy kiedykolwiek potrzebowałeś gotówki na coś pilnego, na przykład na naprawę samochodu lub domu?

W przeszłości mogłeś sprzedać Bitcoin Evolution, aby go pokryć i ponieść zysk lub stratę podlegającą opodatkowaniu. Teraz nie musisz“.

Giełda mówi, że nie będzie reinwestować zabezpieczenia gdzie indziej i zatrzyma Bitcoin na giełdzie, w przeciwieństwie do niektórych krypto-pożyczkodawców, którzy rehypothecate zabezpieczeń lub zainwestować depozyty w wieczne swapy.

Dodanie produktu pożyczkowego może być sposobem na utrzymanie funduszy klientów na giełdzie, zamiast przenoszenia ich gdzie indziej, powiedział Joseph Kelly, dyrektor generalny i współzałożyciel kryptopożyczkodawcy Unchained Capital. Square’s bitcoin-friendly Cash App również ogłosił w tym tygodniu, że jest testowania produktu kredytowego, który będzie oferować klientom krótkoterminowych pożyczek między $ 2 i $ 20.

Niskie oprocentowanie Coinbase’s pozwoli mu również działać w wielu stanach, które w przeciwnym razie wymagałyby dodatkowych licencji, aby uniknąć lichwiarskich praktyk pożyczkowych.

„To dobry produkt na rynku byka, gdy klienci mają nadmiar kapitału, z którym chcieliby coś zrobić“ – powiedziała Kelly. „Prawie nigdy nie widzieliśmy monopolu na rynku pożyczek… Spodziewałbym się, że inne giełdy pójdą w jego ślady.“

Nowy produkt Coinbase jest dostępny tylko w następujących stanach: Alaska, Arkansas, Connecticut, Floryda, Georgia, Illinois, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, North Carolina, Oregon, Texas, Virginia, Nebraska, Utah, Wisconsin i Wyoming.

Von admin